ועידת האקלים בגלזגו COP26: למה היא כל כך חשובה

אנחנו נמצאים בעיצומו של משבר אקלים שהשפעותיו מובילות את כדור הארץ לאסון אקולוגי הכולל שיטפונות, שריפות, מזג אויר קיצוני וזיהום, שיגרמו לנזקים נרחבים לרכוש, אובדן פרנסה וחיים.

בשלושה העשורים האחרונים, האו"ם מפגיש כמעט כל מדינה בעולם לפסגות אקלים גלובליות - הנקראות COPs (Conference of the Parties) השנה מתקיימת הפסגה השנתית ה-26, ולכן נקראת COP26, אותה מארחת בריטניה בשיתוף עם איטליה, ומתקיימת בגלזגו בימים אלה (31/10/21-12/11/21). יותר מ- 19 מנהיגי העולם הגיעו לסקוטלנד (כולל ראש ממשלת ישראל) יחד עם עשרות אלפי מנהלי משא ומתן, נציגי ממשלה, נציגי עסקים ואזרחים ל-12 ימי שיחות וועידות.


ב-2015 התקיימה ועידת האקלים ה-21 (COP21) בפריז, בה נחתם הסכם פריז. בהסכם, עליו חתמו 169 מדינות, החתומות התחייבו לפעול להגבלת ההתחממות הגלובלית כך שלא תעלה ביותר מ- 2 מעלות צלזיוס, עם שאיפה שלא לחצות את רף ה- 1.5 מעלות צלזיוס.

המטרות של ועידת COP26


המטרה הכללית היא לפעול למתן את עליית הטמפרטורה העולמית ולוודא שלא עולים מעל 2 מעלות צלזיוס, תוך שאיפה לא לחצות את ה- 1.5 מעלות צלזיוס, מתוך הבנה שהעשור הקרוב הוא קריטי ביותר למניעת אסון אקולוגי רחב היקף בכדור הארץ.


המטרות הנוספות של הועידה