הארגון שמשלם לממשלות כדי שלא יכרתו עצים

בשנת 2020 כדור הארץ איבד יותר מ- 30 מיליון דונם של עצים, כולל 10 מיליון דונם של יערות גשם טרופיים. מדובר בעלייה של 12% בהשוואה לשנת 2019. כדי שיהיה סיכוי לשמור על התחממות כדור הארץ מתחת ל- 1.5 מעלות צלזיוס, כריתת יערות חייבת להיפסק.


ביום השני של פסגת האקלים העולמית בגלזגו, COP26, יותר מ-100 מנהיגים עולמיים, שחלקם לא לקחו חלק בהתחייבויות הקודמות, כמו רוסיה, ברזיל וסין, התחייבו לעצור הרס וכריתת יערות עד 2030. לשם כך עומדים לשימושם 12 מיליארד דולר מימון ציבורי, ועוד 7.2 מיליארד דולר שיגיעו ממשקיעים במגזר הפרטי המייצגים נכסים מנוהלים של 8.7 טריליון דולר, אשר גם התחייבו להפסיק להשקיע בפעילויות הקשורות לכריתת יערות באופן ישיר ועקיף.
תכירו את LEAF


קואליציית LEAF , ראשי תיבות של Lowering Emissions by Accelerating Forest finance, היא קואליציה עולמית וולנטרית המחברת בין המגזר הפרטי וממשלות כדי לבטיח מימון לשימור יערות בהתאם לאתגר שינוי האקלים. הקואליציה הכריזה השבוע שגייסה את היעד הראשוני שלה, מיליארד דולר, מחברות כמו אמזון, אייר בי.אן.בי, סיילספורס, יוניליוור, נסטלה, ארנסט אנד יאנג, ברברי, בלקרוק, סאפ, וולמארט ועוד, עבור מדינות המוכיחות מחויבות להגנה על יערות.