אוראל שקד

הגעתי לעולם העסקים בגיל 23, אחרי שנה ראשונה בלימודי עיצוב בבצלאל ובשיאה של קריירת המלצרות שלי, אבא שלי נפטר בפתאומיות. חוץ ממשפחה המומה הוא השאיר אחריו גם עסק- חברה לייבוא וייצור של זיווד אלקטרוני. ביום האחרון של השבעה הבנתי שעומדות בפניי שתי אפשרויות: או שהחברה והמשפחה שלי יפשטו את הרגל, או שאני לוקחת על עצמי את ניהול החברה ומצליחה. בחרתי באפשרות השנייה, ויום אחרי השבעה כבר הייתי במשרד. ניהלתי את החברה במשך 3 שנים, לצד לימודים לתואר בעיצוב בשנקר, עד להחלטה למכור את העסק. החברה נמכרה לחברה אחרת, והיא פעילה ומצליחה עד היום.

 

עם מכירת החברה, חיפשתי את האתגר הבא שלי. הבנתי שניהול החברה היה מאוד ערכי ומשמעותי עבורי, ושאני רוצה לשזור בעשייה העסקית שלי עשייה חברתית עם ערך מוסף.

כמה חודשים מאוחר יותר הציעו לי לנהל וללוות את ההקמה של העסק החברתי ZOT.ZOT המעניק לאסירות משוחררות הכשרה, תעסוקה והעצמה, מבית ארגון ZE.ZE.

לצד שימוש בכלים והכישורים העסקיים-ניהוליים והשיווקיים שהגעתי איתם זכיתי להיחשף ולפעול בתחום היזמות החברתית. ניהלתי את העסק החברתי במשך שנתיים בהם זכיתי לנהל ולעבוד עם אוכלוסיה מיוחדת, לנהל את שיתוף הפעולה עם הרשות הציבורית (הרשות שיקום האסיר), להגיש ולזכות במענק מקרן הון סיכוי IVN ולהכיר אנשים מדהימים שפועלים ועובדים למען שינוי חברתי. 

פגישה מקרית עם בעל רשת חנויות שינתה את מסלול הקריירה שלי, כאשר הוא הציב מראה מולי והדגיש בפניי את הצורך של מנהלים ועצמאיים בידע הרב, הניסיון, ראיית העולם והחוש העסקי המיוחד שלי. נעניתי לאתגר והתחלתי לייעץ וללוות בעלי ובעלות עסקים בתחומי הפיתוח העסקי, האסטרטגיה השיווקית והניהול.

החזון שלי הוא לעזור לכמה שיותר אנשים לעזור לכמה שיותר אנשים, ולכן אני עוזרת לארגונים חברתיים להגדיל את הפעילות שלהם על ידי פיתוח מקורות הכנסה עצמיים וחיזוק הקיימות הפיננסית באמצעות מודלים עסקיים, אסטרטגיה נכונה לארגון ויצירת תשתית שיווקית אפקטיבית, לצד הקמת פרויקטים חברתיים לחברות וארגונים שרוצים להשפיע לטובה על הקהילה, וליווי ופיתוח עסקים חברתיים בעלי שורת רווח כפולה.

בנוסף, אני פועלת למען יזמיות ובעלות עסקים, מנהלת את קהילת היזמיות החברתיות, משמשת כמנטורית בחממת היזמות של המרכז ללימודים אקדמאיים, ועוד.

BLEND

 

Impact Innovation

orel shaked phone number
005-mail.png

050-822-5588

Orel  Shaked

Impact Business Consulting

 

  • Orel-Shaked-Facebook
  • Orel-shaked-linkedin
  • orel-shaked-telegram
001-whatsapp.png

© 2016-2020 by Orel Shaked